Son Dakika Haberleri
Anasayfa / Hakkımızda

Hakkımızda

HAKKIMIZDA

2005 yılında Küçükçekmece’de faaliyet gösteren sanayici ve iş adamlarının sesini, sorunlarını gerekli mercilere duyurabilmek için kurulmuştur. Kısa süre içinde ilçenin en etkin sivil toplum kuruluşlarından biri olmayı başaran KSİAD, zamanla sadece sorunları ileten bir dernek olmaktan çıkarak, hayata geçirdiği farklı projeleri ile birçok konuda çözümün de parçası olmuştur.
Kısa adı İSİFED olan İstanbul Sanayici ve İş adamları Dernekleri Federasyonu’nun kurucu üyelerinden olan KSİAD, Haziran 2012’de İSİFED’e bağlı diğer derneklerle beraber TÜRKONFED’e katılmıştır.
KSİAD bugün Küçükçekmeceli sanayici ve iş adamlarının sesini duyuran, etkin bir çatı örgütü konumunda olup, Türk sanayisinin gelişimi için elinden gelen çabayı göstermektedir.

DÜNDEN BUGÜNE KSİAD

-2005 yılında Kurucu Başkan Ekrem Özen öncülüğünde Küçükçekmece’de KSİAD adıyla kurulmuştur.

-KSİAD kuruluşunun hemen ardından İSİFED’e katılmıştır.

-KSİAD kısa sürede gösterdiği etkinlikle bölgesinin en etkin sivil toplum kuruluşlarından biri haline gelmiştir.

-KSİAD Haziran 2012’de federasyona bağlı diğer derneklerle beraber TÜRKKONFED’e katılmıştır. KSİAD sosyal sorumluluğun bilincinde bir sivil toplum kuruluşu olup, kendi imkanları ölçüsünde sosyal sorumluluk projeleri üretmeyi, üretilmiş bazı projelere destek vermeyi önemser.

KSİAD NASIL BİR SİVİL TOPLUM KURULUŞUDUR?

KSİAD, Küçükçekmece ilçesindeki sanayici ve iş adamları tek çatı altında toplamayı amaçlayan, çok sesliligi önemseyen, şeffaf bir şekilde yönetilen, kararlarını katılımcı bir anlayışla ve demokratik süreçler sonucunda alan bir sivil toplum kuruluşudur.
Demokrasiye, sosyal hukuk devletine inanan KSİAD, karar alma ve yönetim mekanizmalarını şeffaflık ilkesine bağlı olarak oluşturmuştur. Sanayinin büyümesinin Türkiye’nin büyümesi anlamına geldiği bilinciyle hareket eden KSİAD, sadece Küçükçekmece ve İstanbul için değil, daha gelişmiş ve güçlü bir Türkiye için çalışmaktadır. Kendini siyaset üstü bir yapı olarak tanımlayan
KSİAD, hangi görüşten olursa olsun tüm sanayici ve iş adamlarını kucaklar; tüm siyasi partilere de eşit mesafede durur. KSİAD; yerel yönetimler, kamu kurumları, bölgesindeki üniversiteler ve farklı sivil toplum kuruluşları ile işbirliğine önem verir, onlarla beraber ortak projelerde yer alır.

KSİAD’A KİMLER ÜYE OLABİLİR?

KSİAD, ticari faaliyetlerinin tamamını ya da bir kısmını Küçükçekmece ve çevresinde gerçekleştiren iş adamları, iş kadınları, yöneticiler ve sanayicilerin hepsini kucaklayan bir sivil toplum örgütüdür. 2908 sayılı Dernekler Kanunu’nun ilgili 4 ve 6. maddelerinde belirtilen sürekli ve süreli hak yoksunluğu veya hak sınırlaması kapsamında olmayan iş dünyası insanları ve sanayiciler, 18 yaşını aşmış olmaları koşuluyla KSİAD’a üye olabilirler.
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayanlar, Türkiye’de ikamet etme hakkına sahiplerse ve üyeliklerini engelleyici hukuki bir men durumu yoksa KSİAD’a üye olabilirler.

Gerekli Belgeler

-2 adet nüfus cüzdanı fotokopisi

-2 adet ikametgah belgesi

-4 adet vesikalık fotograf

-Cumhuriyet savcılığından alınacak sabıka kaydı

-Faal iş veren ya da yönetici olunduğunu gösteren bir belge

Powered by themekiller.com