Son Dakika Haberleri
Anasayfa / EXPO 2015 / EXPO 2015’TE SANAYİ TESSİLERİNDEKİ RİSKLERE DİKKAT ÇEKİLDİ

EXPO 2015’TE SANAYİ TESSİLERİNDEKİ RİSKLERE DİKKAT ÇEKİLDİ

Küçükçekmece Expo 2015 Sanayi Etkinligi’nin son gününde “Sanayi Tesislerinde Risk Değerlendirmesi” konulu bir seminer düzenlendi. Maksimum Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı ve Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Doğan Sen tarafından verilen konferansta sanayi şirketlerinin risklerine ve alınabilecek önlemler aktarıldı.

Sigorta kültürünün ülkemizde yaygınlaştırılması gerektiğini belirten Doğan Şen; “Sigortalılık oranı gelişmişlikle paraleldir. Gelişmiş ülkelerde sigorta oranı ve çeşitliliği çok daha fazladır” dedi.
“Kurumsal risk yönetimi” uygulamasının şirketler tarafından mutlaka uygulanması gerektiğini kaydeden Sen, “Risk olmadan sigorta olmaz. Riskleri ise iyi tespit edebilmeliyiz” uyarısında bulundu.
Sigorta türleri, sigorta mantığı ve işleyiş üzerine bilgiler veren Şen; sigortanın bir kazanç aracı değil, kaybedilen değerlerin yerine konmasının aracı olduğunun da altını çizdi.

“En önemli risk yangındır”

İçinde boya ve tiner bile bulunduran işletmelerin “Tehlikeli Madde Sigortası” yaptırmak zorunda olduğunu hatırlatan Sen; “Ticari ve sinai işletmeler için en büyük risk yangındır. Bu nedenle yangın riski poliçelerde mutlaka yer almalıdır. Almanya ve İsviçre’nin birçok kantonunda sinai tesis ve binalar için yangın sigortaları kamu yararı gereği zorunlu hale getirilmiştir” dedi.
Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Doğan Sen, sinevizyon sistemiyle beyaz perdeye yansıyan görüntüler üzerinden sanayi alanlarındaki riskleri ve bu risklere karşı alınabilecek önlemleri de anlattı.

 

 

Hakkında irmakaja_ksiad

Ayrıca Kontol Et

BAŞKANDAN

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powered by themekiller.com