Son Dakika Haberleri
Anasayfa / EXPO 2015 / KÜÇÜKÇEKMECE EXPO 2015’IN SON KONFERANSINDA “ULUSLAR ARASI ANLASMALARIN DIS TICARETE YANSIMALARI” ANLATILDI

KÜÇÜKÇEKMECE EXPO 2015’IN SON KONFERANSINDA “ULUSLAR ARASI ANLASMALARIN DIS TICARETE YANSIMALARI” ANLATILDI

Küçükçekmece Expo 2015 Sanayi Etkinliği kapsamında düzenlenen panel ve konferansların sonuncusunun konusu “Uluslararası Ticari Anlaşmaların Dış Ticarete Yansımaları” oldu. Konferans, West Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği Yönetim Kurulu Başkanı Mümin Günler tarafından verildi.

Serbest gümrük anlaşmaları ve bu anlaşmaların getirileri hakkında bilgi veren Mümin Günler, bölgesel pazarlara ürünleri gümrüksüz satmanın avantaj saılayacagını belirtti.
İç piyasada durgunluk olduğu zamanlar da ikili anlaşmalar sayesinde gerçekleşecek ihracatın önemli olduğunu ifade eden Günler; “Bu ikili anlaşmalar sayesinde ihracat pazarları genişletilebilir. Birçok gelişmiş ülke gerçekleştirdiği ikili anlaşmalar üzerinden ticaretlerine yön vermektedir” dedi.

Mümin Günler; Trans Pasifik Ortaklığı sürecinin Çin’e karşı etkin olarak kullanıldığını, ABD ve AB ülkelerinin dünya ticaretinin yüzde 50’sini gerçekleştirdiğini de belirtti.

Serbest ticaret anlaşmaları konusunda dinleyicilere kapsamlı bilgiler veren Mümin Günler; konuşmasında internet ve dijital ekonominin gelişimi, hacmi ve önemine de değindi.

 

Hakkında irmakaja_ksiad

Ayrıca Kontol Et

BAŞKANDAN

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powered by themekiller.com